Смт. Новолуганське повністю під контролем 46 ОБСпН “Донбас Україна “

15740Смт. Новолуганське повністю під контролем 46 ОБСпН “Донбас Україна “. Нуль знаходиться за межами містечка, де військовослужбовці батальйону щомиті несуть бойове чергування. Адже позиції противника зовсім поруч, а віри в перемир’я тут немає.
А містечко увійшло в ритм мирного життя. Населення зараз становить приблизно три тисячі, багато дітей, працює школа, кілька магазинів, банкомат. 25 числа в будинку культури був ранок для малечі в честь нового року.
Розговорилися з місцевими. Виявляється тут за весь час так званої “сірої зони” не працювали міліція, суди, податкова. Була проблема з обслуговуванням місцевого населення, лікарями.

Вдень часом приїжджали військові ЗСУ, а вночі приходили додому (так,так додому!) жителі селища, які воювали на стороні терористів.
Самі жителі і раніше, і зараз живуть за рахунок роботи на величезному свинарському комплексі, розташованому на околиці містечка. Поголів’я свиней налічувало понад 200 тисяч тварин, мало того комплекс працює і зараз. Але, що більше викликає подив, так це те, що з Горлівки, Доломітового приїжджають на роботу кожен день жителі окупованих територій. На комплекс вранці і ввечері заїжджає черговий автобус завозить і відвозить робітників. Проїзд не був особливо проблематичним. За словами місцевих, люди з того боку теж втомилися, хочуть миру. А головне, що б все повернулося – Україна, закони, мирне життя. З тієї сторони скаржаться на нестерпні податки, низьку медицину, повне безправ’я і закон “автомата”.
Містечко живе. Тепер повністю під українським контролем. З лікарями, законами, охороною. А до цього, як жартували дівчата цього міста:”Тут була якась та новоявлена республіка без влади, життя…здавалося все застигло.”
Одного бояться — обстрілів. Адже бойовики не подивляться, що тут і їхні будинки, сім’ї…для них прийшла хунта, зайшли карателі. Так, зараз їх рідні та близькі своїми очима побачили цих карателів: хлопців з Донбасу, які вміють співчувати, допомагати, ділитися останнім. Бійців ВСУ, які знають: Донбас – Україна! )