Спецпризначенці батальйону «Донбас-Україна» вшанували пам’ять жертв Голодомору

жертвам

25 жовтня представники батальйону «Донбас-Україна» взяли участь у вшануванні пам’яті жертв Голодомору.

Біля символічної могили жертвам Голодомору на кладовищі міста Лозової зібрались активна частина громади: уповноважені від міської влади, школярі, інтелігенція, представники міських підприємств, військовослужбовці Лозівського міськрайонного військового комісаріату, бійці батальйону «Донбас-Україна».

Вчитель історії середньої школи №11 В’ячеслав Труш повідомив присутнім про масштаби трагедії на Харківщині загалом і на Лозівщині зокрема. За його словами, Харківщина була одним із епіцентрів Голодомору і в тодішній Харківській області померло біля 1,5 мільйона людей. На Лозівщині найбільше постраждали від Голодомору села нічної частини району, хоча трагедія торкнулась практично кожного села і, навіть, безпосередньо Лозової.

Як відзначив місцевий історик, перед приїздом до Лозової іноземної делегації у 1932 році зафіксований факт вивезення вагонів, завантажених трупами померлих від Голодомору.

За словами В’ячеслава Труша, Голодомор – це було планована реакція антилюдської влади на ставлення до неї з боку українців, які безперервно у 20-30-их роках минулого століття повставала проти комуністичної влади. Лозівщина стала частиною одного з таких повстань – Павлоградського. На думку історика, наслідки Голодомору Україна відчуває й досі і буде відчувати ще довгий час.

хрест

В’ячеслав Труш звернув увагу присутніх на факти знищення пам’ятників жертвам Голодомору на тимчасово окупованій території, на «діяльність» так званого «НКВД» ЛНР. На його думку це вказує на саму сутність «русскава міра» і завдання всіх, щоб цей «мір» не прийшов і на Харківщину.

Учні СШ№11 міста Лозова короткою імпрезою передали весь трагізм Голодомору. Після цього запалили лампадки і поклали їх до символічної могили.

діти

Панахиду по жертвам Голодомору відслужив отець Михайло, який наголосив на безбожності тодішньої влади і про наш християнський обов’язок – молитись за душі померлих під час цієї всенародної Трагедії.

Після цього присутні поклали квіти до символічного пам’ятника жертвам Голодомору. Від батальйону «Донбас-Україна» у покладанні взяли участь старший сержант Людмила Калініна (подруга «Строітєль»), солдат Олександра Ферт (подруга «Литва»)  і солдат Толопа Юлія (подруга «Валькірія»).

участь