Raider

OLYMPUS DIGITAL CAMERA10360416_751204391581004_8139971426778744515_n

 
23 травня 2014 року, воюючи в складі батальйону «Донбас» проти терористів, у бою під Карлівкою загинув Олег (Raider) — активний дописувач української Вікіпедії.

Олег народився у 1978 році, походив з Артемівська. Останні роки жив у Києві, працював програмістом та аналітиком. Не був членом жодної партії чи політичної організації.

Олег зареєструвався в українській Вікіпедії 4 квітня 2007 року, а з осені став активно писати статті. Був одним з найактивніших вікіпедистів, зробив близько 20 тисяч редагувань та започаткував майже тисячу нових статей.
Як вікіпедист Raider мав широке коло інтересів. Найбільше статей він написав з історичної тематики — передусім історії Стародавнього світу та середньовіччя, але він також писав статті з економіки, зоології та з інших тематик, як наукових так і з повсякденних. Raider любив писати на основі якісних друкованих джерел, часто писав статті на основі інформації, якої не було в Інтернеті, спеціально їздив до выдадтних бібліотек та зібрав найповнішу інформацію.

16 квітня 2014 Олег написав у своєму блозі, що він записався добровольцем у батальйон «Донбас». Він не боявся війни, бо вважав, що він дорослий і ще не змучений життям, а тому має боротися за свою долю і долю наступного покоління… У батальйоні Олег узяв таке ж псевдо, як і у Вікіпедії — «Рейдер». 23 травня батальйон «Донбас» потрапив у засідку терористів з «Батальйону Восток» поблизу села Карлівка на Донеччині. В ході бою загинули п’ятеро бійців добровольчого батальйону, одним із яких був Рейдер. Під час бою він знищив одного терориста, був важко поранений, проте відмовився здаватися. Він був розстріляний з підствольних гранатометів…

У день цієї публікації минає місяць з дня загибелі Олега… На жаль, його й досі не поховано — тіло ще в день бою було викрадене терористами, і за місяць рідним і бойовим побратимам загиблого не вдалося його знайти.

Якщо ви маєте інформацію, яка зможе допомогти знайти тіло Олега, будь ласка, надсилайте її на адресу bndonbass@gmail.com або raider.wiki@ukr.net . Конфіденційність гарантуємо.

Команда української Вікіпедії прєднується до скорботи родичів та побратимів з «Добасу» та публікує думку своіх найактивніших дописувачів:

На таких людях будуть виховуватися майбутні покоління! Слава герою! –Pan Karlowski (обговорення) 18:56, 23 червня 2014

Боже… Я йому зобов’язаний. Вічна пам’ять і слава. –Дядько Ігор (обговорення) 17:46, 23 червня 2014

Raider був тією людиною, яка не терпіла несправедливості, не терпіла невігластва, бюрократизму, і свавілля осіб з владними повноваженнями. І якщо стикалася з несправедливістю, то завжди діяла відкрито і безкомпромісно, не ховаючись ані за позірною толерантністю, ані за позірною дипломатичністю, ані за спинами колег, і не чекаючи, що на несправедливість вкаже хтось інший або вона сама зникне як роса на сонці, і, врешті, ніколи не боячись можливих для себе наслідків. Ще маленький нюанс, який чомусь дуже запам’ятався – на вікізустрічі в “торгових банях” лише Raider не став хизуватися знанням російської перед російськомовною офіціанткою. Дрібниця, але показова. Ось на таких людях і тримається Україна. Герої не вмирають. –А1 08:42, 24 червня 2014.