Підсумки бою під Карлівкою 23.05.2014 між добровольчим батальйоном “Донбас” і “батальйоном Схід”

Рано-вранці, переміщаючись колоною з легкових авто і мікроавтобусів, взвод батальйону “Донбас” (25 чоловік) потрапив у засідку терористів з так званого “батальйону Схід” (100 осіб).

Озброєння.
Батальйон “Донбас” – легка стрілецька зброя, РГД, 1 снайперська гвинтівка.
Терористи “батальйону Схід” – легка стрілецька зброя, важке озброєння (великокаліберні кулемети і гранатомети), три БТР, група з кількох снайперів.

Склад.
Батальйон “Донбас”: громадянське ополчення (80% – жителі Донецької області).
“Батальйон Схід” – 80% жителі не Донбасу (чеченські бойовики, колишня кримська Альфа, колишній кримський Беркут), 20% – цивільне ополчення ДНР.

Втрати.
Батальйон “Донбас” – загинуло 5 осіб, поранено 6 осіб.
“Батальйон Схід” – загинуло 11 чоловік, поранено 6 осіб.
З боку батальйону “Донбас” в полон не потрапив жоден чоловік.

Список загиблих бійців батальйону “Донбас”:

1. Позивний “Дід” – м. Макіївка Донецької області. 60 років, пенсіонер. Був важко поранений. Відстрілювався до останнього патрону. Останнє повідомлення від нього було про те, що залишилося 2 гранати і до нього підходять чечени. Був розстріляний при спробі самопідриву. Знищив 2-ох терористів.

2. Позивний “Федір” – м. Донецьк, 38 років, підприємець. Будучи заблокований в будівлі, відстрілювався до останнього патрону. За наказом командира відділення залишив бронежилет побратимам, виповз з будівлі під гарантії надання меддопомоги. Порушивши дане слово офіцера, терорист з колишнього кримського Беркута розстріляв беззбройного, поранену людину.
Федір знищив 2-х терористів, поранив 2-х.

3. Позивний “Рейдер” – 36 років, м. Артемівськ, програміст. Знищив 1-го терориста. Будучи важко пораненим, відмовився здаватися. Був розстріляний з підствольних гранатометів. Після цього терористи спалили його тіло і в інтерв’ю російським ЗМІ видавали його за місцевого жителя, по-звірячому вбитого бандерівцями.

4. Позивний “Рябий” – 33 роки, донеччанин. Знищив 1 терориста. Героїчно бився, прикриваючи відхід товаришів, отримав важке поранення. Виповз через болото до своїх. Зберіг особисту зброю. Помер у лікарні.

5. Позивний “Матвій” – 61 рік, військовий пенсіонер, колишній начальник прикордонної застави, майор у відставці. Прикриваючи відхід товаришів, завдав значної шкоди живій силі противника, затримавши просування бронетехніки. Загинув у бою.

У ході бою до сепаратистів неодноразово підвозилось підкріплення з Донецька. Число терористів було доведено до 300 осіб.

Була реальна можливість знищення всього угруповання при нанесенні удару з повітря або присилання бронетехніки з боку сил АТО.

Однак, не дивлячись на численні обіцянки прислати БТРи, надіслати снайперів, вислати вертушки – за 4,5 години поки йшов бій цього зроблено не було.

Інформація про тих, хто здався в полон бійців батальйону “Донбас” не відповідає дійсності.
Бійці, яких як ми вважали, могли захопити в полон, або загинули, або вийшли з оточення.
Інформація про загибель мирних громадян, нібито розстріляних бійцями батальйон “Донбас” – цинічна брехня.

Бравурні реляції про невідомі нам “героїчні перемоги народного ополчення ДНР” – брехня.

Правда:

Легкоозброєне громадянське ополчення жителів Донецької області – батальйон “Донбас”, без будь-якої підтримки з боку держструктур, завдав значної шкоди озброєним до зубів терористам, які пройшли спецпідготовку підрозділу .

Висновок.

Розпочався другий етап війни. На території Донецької області йде масова мобілізація найманців в “армію ДНР”, масово завозиться зброя, найманці з іноземних держав. Почалися масові звірства, полювання за сім’ями командирів підрозділів українського опору, каламутним потоком ллється брехлива пропаганда.

Якщо ми хочемо перемогти – ми повинні, як казав класик радянського періоду “Вчитися військовій справі справжнім чином”.

Ми повинні бути готові пройти через кров, бруд, зраду.

Ми повинні побудувати нову армію, міліцію, СБУ.

Ми повинні побудувати нову державу – сучасну, потужну, що захищає своїх громадян у будь-якій точці планети.

За Україною – майбутнє.

Слава Україні!